Bronza za 2008

03 Mar, 2018 | Autor: | 0 Komentara

Fudbaleri Viktorije Star, ekipa 2008, napravila je veliki uspeh osvajanjem trećeg mesta na Humanitarnom turniru “Za Mirka” u Borči.
Naši dečaci su prikazali odličnu igru, uprkos tome što su na takmičenju učestvovali uglavnom timovi sa igračima rođenim 2007. godine i što je veći deo ekipe prvi put osetio podlogu tarafleks tek na uvodnom meču sa “bskovom” ekipom 2007. Ništa od pomenutog nije smetalo ljubičastima!
Od starta su zaigrali u prepoznatljivom stilu i nakon 20 minuta duela sa starijim dečacima ostvaren je rezultat 2:0, Zoranovim golovima.
Očekivalo se da će u susretu 2. kola sa vršnjacima iz BSK biti lakši posao, ali takav stav se na kraju osvetio. Primljen je gol, a kasnije nijedan pokušaj nije vredeo izjednačenja. Sve se završavalo udarcima pored stativa ili kao plen golmana, pa su odluku o konačnom plasmanu morali da traže u poslednjem duelu sa ekipom Bravoa.
Pobeda je vredela prolaska u finale, ali to saznanje kao da je stvarao dodatni pritisak na viktorijance, koji su pogađali četiri puta prečku i mrežu opet nijednom! Samo bod i 0:0 odveo ih je na drugo mesto u grupi i u borbu za treću poziciju na turniru sa ekipom OFK Gola.
Bronzana ili drvena medalja, ovo pitanje nije mnogo opteretilo naše momke. Ipak umor je počeo da uzima svoj danak, tako da su rivali nakon vodećeg gola našeg Zorana, uspeli da poravnaju rezultat dva minuta pre kraja meča. U penal seriji naša prednost je bio golman Uroš, njegove odbrane donele su zasluženu bronzu i veliku radost našim dečacima. Svaka čast!